8 Nisan 2018

Galaxy S7 Edge Custom Binary Blocked By FRP Hatası Çözümü
Merhabalar! Benim gibi S7 Edge veya türevi bir telefon kullanıcısı iseniz bu hata emin olun canınızı sıkacaktır. Peki neler yapmalı? Uzun bir süre demek isterdim ama internetin faydalı aktiviteleri sağ olsun kolaylıkla bazı şeylere ulaşmamı sağladı. Peki ne yapacağız bu lanet olası hatadan kurtulabilmek adına?

Öncelikle ODIN'i kullanmayı deneyebilirsiniz. İşinize yarayacağını da düşünebilirsiniz ancak bu lanet olası OEM Lock işimizi çok zorlaştırıyor.

Bu nedenle yapmamız gereken ilk işlem aşağıdaki linkten ODIN'i indirmek. Konunun hemen altında linkler bulunacaktır. Sonra SAMMOBİLE üzerinden cihazınıza uygun olan yazılımı seçip indirin. Bunlar bittikten sonra, ki muhtemelen parçalı bir rom gelecektir. ODIN ile hepsini seçip kurmaya kalktığınızda ODIN size izin vermeyecek.

Peki neler yapacağız? Takip edelim.
ODİN'i açın ve AP yazan yere tıklayın.Buradan AP dosyasını seçin.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra sadece AP üzerinde tik olmasına dikkat edin. Eğer diğer tikler açık olursa kurulum yapamazsınız. 
Ardından START tuşuna basın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Bu yeniden başlatma epey bir süre alabilir. Bu nedenle telaşa kapılmayın. İşlemler bitince telefonunuzu FAP kilidinden kurtarmış olacaksınız.

İyi eğlenceler. 

YENİ EKLEME: Eğer üst sürümden alt sürüme geçmeye çalışıyorsanız buna engel olan BOOTLOADER'dir. Yani yukarıda parçalı romu yüklerken BL olanı seçmeden yüklemeyi yaparsanız sorunsuz bir rom kurmuş olursunuz.Boyut: 1 MB
Android: 7.0
Hile: 

Önceki
Sonraki