8 Kasım 2016

Android, iOS'un Devrini mi Kapatıyor Yoksa?


Android'in Yükselişi iOS'u Bitirecek Gibi!
Android, bilindiği gibi yeni nesil cihazların yanı sıra eski nesil cihazlara da can veriyor. Takipçilerim bilirler, S4 gibi hatta Ace gibi cihazlara bile Android N yükleyebiliyoruz. Tabi S4'teki kadar akıcı olmasa da diğer cihazlarda da iyi bir hızlanma sağlıyor telefon. 

Ancak iOS'ta bunun tam tersi bir ilerleme var. Bu nasıl olur diyecek olursak eski telefonların artık düzgün kullanılamadığını hatırlatırım. Ki ben bir seneden fazladır iPhone kullanmaktayım. Bu iPhone kullanımı beni sıkıcı bir ortama sürükledi diyebilirim. Hem yapılabileceklerin kısıtlı olması hem de telefonun yazılım yükledikçe ağırlaşması can sıkıcı hususlardan. 

Ancak gel gelelim Android'de bu durum tam tersi. Gerçekten inanılmaz bir akıcılık sağlıyor bizlere. Bu akıcılık ile de mutlu ediyor kullanıcılarını. Mesela şahsım, iPhone 6'yı attı bir kenara, şu an S4 ile güzel vakitler geçiriyorum.

Çok öznel bir yazı oldu açıkçası ancak burası bir blog ve bu deneyimi paylaşmadan edemedim. Söylediklerimin siz de farkındasınızdır zaten.

Previous Post
Sonraki