2 Ekim 2015

Galaxy S4'e Android Lollipop Nasıl Yüklenir?

Merhaba gençler, kardeşler, abiler, ablalar. Nasılsınız? Bugünkü konumuz, izninizle Galaxy S4'e Lollipop'un nasıl atılacağı olacak elbette.

İNDİRME LİNKLERİNİ KONUNUN EN ALTINDA VERECEĞİM. ORADAN İNDİREBİLİRSİNİZ GEREKLİ OLANLARI.

Öncelikle Galaxy S4'e Android Lollipop romları çoktan dağıtıldı. Ancak rootlu telefona sahip olan arkadaşlar bu güncellemeleri ota üzerinden alamıyor henüz. Bu nedenle bu videolu anlatım, hem kenarda dursun hem de belki faydası olur diye yazılıyor.

Gerekenler:

  • USB Kablosu
  • Galaxy S4 I9500
  • Bir adet güzelinden bir pc.
  • Bir de ODİN. 
  • Galaxy S4 I9500 Lollipop Romu
Odin ve rom linkini aşağıda paylaşacağım. Oradan indirin.
Öncelikle Romu indirdikten sonra Rar'dan çıkartmanız gerekli. Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra ODİN 3.07'yi açın ve Samsung telefonunuzu Download-ODİN moduna alın.

ODİN Modu da ne la? Nasıl alacağım diyorsanız, söylediklerimi iyi dinleyin:
Öncelikle cihazınızı elinize alacaksınız??!
Telefonu yeniden başlat diyin. Tel yeniden başlayınca yani tele bi titreme gelince, oyş diye; SES KISMA ve HOME tuşuna bir süre basılı tutun. Cihaz WARNİNG lan Warning diyecektir. Ardından SES AÇMA tuşuna basacaksınız ve cihaz DOWNLOADİNG beee diyecektir. Hadi bakalım.

Odin'i açın. PDA kısmından, indirmiş olduğunuz romu seçin. Odin bir süre afallayacaktır. Noluyoruz lan, diyecektir de bekleyin elbette. Ardından Start'a basın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Cihaz yeniden başladıktan sonra SAMSUNG yazısında takılıyorsa, Recovery modunu açıp (teli yeniden başlat, titreyince SES AÇMA ve Home'a basılı tut.) Wipe Data Fact. Reset ve Wipe Cache yapın. 

Video da hazır, oradan da takip edebilirsiniz.

Previous Post
Sonraki