5 Ağustos 2015

iPhone 4S 8.4'te Takılmaları Azaltın


Uzun zamandır bu tarz bir yazı yazmamıştım. Güzel bir makale olacaktır elbette. Sanırım bu yazıları biraraya toplamam gerekiyor.

4S kullananların çoğu cihazlarında 7.1.2 ile başladığından dolayı, iOS 6'yı pek göremedi. Ancak sayfada paylaştığım bir yöntemle 4S'i iOS 6'ya çevirmiştik. Kullananlar için bilinmesi gereken, FB, Twitter, Tumblr gibi uygulamalarda açılış süresi çok benzer. Sadece arama, mesaj gibi uygulamalarda iOS 6.1.3 bir adım önde.

4S'in uygulama açış hızına bir süre sonra insanlar alışıyor elbette. Ancak, geçişlerdeki FPS kaybı insanın sinirlerini bozuyor. Aşağıdaki yöntemle bu fps kaybını en aşağıya çekeceğiz beraber. Yöntem tamamiyle kendi bakış açıma göre ayarlanmış durumda. Yani umarım siz de fark edebilirsiniz değişiklikleri..

Öncelikle JB gerekli. Springtomize 3 kurulması lazım cihaza. Ardından Parallax efektinin sadece ikonların hareket etmesini engelleyen NoMotion tweakini de kurun.

Ayarlar>Erişebilirlik kısmından saydamlığı azalt seçeneğini seçin.

Asıl konu ise Spotlight zırvası. Samsung kullananlar bilir, arayüzde gereksiz her şey sistemi kasar. İşte 4S'te de spotlight bu halta neden oluyor.

Springtomize ile Spotlight'ı kapatın. Springtomize>Sayfalar>Spotlight'ı kapa.
Ardından dock'u gizleyin. Springtomize>Dock>Docku gizle.

Bunları yaptıktan sonra tekrar sayfalar kısmına gelin. Satır sayısını 5 yapın. Deneyen fayda görürse, yazarsa sevinirim.

Not: Spotlight'ı kapatmak ve NoMotion kurmak da yeterli geliyor rahatlama için. Geriye kalanı sizin seçiminize kalıyor.
Previous Post
Sonraki