19 Haziran 2015

LG G3 İncelemesi - Fiyat ve İçerik - Alınmalı mı?


LG G3 ile Birkaç Dakika

Biraz geç bir bilgi verme olacaktır ama yine de almayı düşünenler için faydalı olabilir diye yazmayı düşündüm. Bunun gibi iPhone 6 da var. Ona sıra daha var ama. :)

Fiyat
Neyse, bugün konumuz LG G3. Yani G4'ten bir önceki amiral gemisi. Şu anki fiyatı hakkında biraz detay vermek gerekirse birkaç ay öncesine fiyatı 1800 tl gibi bir şeydi. Fakat şu anda 1200-1800 arasında oynuyor.

Ben fiyatın 1800 olduğu zamanlarda 900 küsurata almıştım telefonu. Bildiğiniz gibi, garantili değil yani. Boş yere onca para bayılmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. Siz de öyle düşünün bence. :)

İşlemci
Tüm detayları aslında videoda verdim ama biraz da yazıda verelim diye düşünüyorum. 
Lg G3 Quallcom Snapdragon 800 işlemci ile geliyor. Yani gerçekten güçlü bir işlemciye sahip. Bu nedenle, sizi en az 5-6 sene idare edecektir diye düşünüyorum. Hele root ve rom olayları çok fazla ise, emin olun daha da fazla size eşlik edecektir.

Pil
G Serisinin en övündüğü kısmı kesinlikle pil tüketimidir. Neden bilmem ama cidden başarılı bir pil durumu var. 3000 Mah batarya ile uzun süreli bir performans sağlıyor bu yönüyle de tebrik etmek gerek.

Sizin için aslında önemli olan bu yukarıda verdiklerim. Nitekim bunun dışında kalan kamera vb olayları da video ile verdim. Dış kabın güzelliği ve kameranın çekiciliği hakkındaki detayları videoda bulabilirsiniz, ancak birkaç ekleme yapmam gerekirse, kamera biraz zayıf gibi geliyor bana. Özellikle ışığın yetersiz kaldığı ortamlarda biraz acemilik çekiyor gibi. Bunun dışında pek fazla bir eksiği yok. Note cihazlar gibi kapağa göre şekil alan bir ekrana sahip Lg G3 bu yüzden de pozitif bir artı kazanıyor diyebilirim. 

Vereceğiniz paraya kesinlikle değeceğine emin olabilirsiniz.
Previous Post
Sonraki