12 Haziran 2015

Galaxy S4 i9505 (S5+Note 3+Note 4+xPeria Karışımı) Imperium Rom Serisi (Lollipop+Kitkat)

Imperium Rom ile Cihazınızda Onlarca Özellik Olsun

Kolay kolay rom tanıtan biri değilimdir açıkçası, ancak bu romu paylaşmadan edemeyeceğim. Öncelikle asla ve asla şarj problemi halloluyor zannetmeyin. Ki bu tüm Android cihazların problemi. Sadece Android değil, iOS'ta bile var maalesef. O yüzden, isteğiniz buysa eğer, ufaktan kaçın derim.

Imperium rom, tam anlamıyla komplex yani little little in to the middle tarzı bir rom. Her şeyden bir parça özellik var ve bunu S4 i9505'e güzel montelemişler. Haklarını yemek istemiyorum gerçekten. Ben Android 5.0'dan çok 4.4.2'nin arayüzünü ve şeklini daha çok seviyorum. Çünkü Android L biraz fazla cıvıl bana göre ve KitKat'ta böyle bir şey yok. Bu nedenle ben Imperium Rom'un 4.4.2 versiyonunu yükledim.

Yüklemek için bilmeniz gereken, ODİN ve Cihazınızda Rootlu ek olarak da CVM Recovery yüklü olması gerekli. i9505'inizde bunlar yoksa buradaki linkten nasıl olduğunu inceleyebilirsiniz:
i9505 Nasıl Rootlanır?

İçerik gerçekten çok fazla. Romu kurarken cidden bunu fark edeceksiniz, kurulum ekranında size neler olacağını sorduğunda.. İnanın anlatmak çok uzun bu yüzden videosunu çekeceğim. Sadece kuruluma başlarken, telefonda olmasını istediğiniz özellikleri seçin yeterli.

Basit Kurulum:

  1. Kitkat ya da Lollipop sürümünü telefonunuza indirin.
  2. Cihazınızın hafıza kartı yeterli ise, hafıza kartına atın ve Mega Wipe yapın. Eğer hafıza kartı yetersiz ise, telefon hafızasına atın sadece "wipe fac. reset ve wipe cache" yapın. 
  3. Ses açma, home, kapatma tuşuna bir süre basılı tutun. Yeniden başlayınca telefon, telefonu kapatma tuşundan elinizi çekin, diğerleri basılı dursun.
  4. İnstall Zip'e tıklayın
  5. Eğer telefon hafızasında ise rom, choose zip from /sdcard; değilse choose zip from/storage/sdcard1 ya da extsdcard'ı seçin. Romu bulun ve yükle diyin.
  6. Aroma arayüzü gelecektir ve telefonunuzda olmasını istediğiniz özellikleri kurun.
Özellikler konusunda size bir iki önerim olacak, onlar da:
  1. Eğer sadelik istiyorsanız arayüz olarak Google Now Launcher'ı seçin kurulumda sırası gelince. Yok ben şıklık ve hız istiyorum diyorsanız xPeria'nın launcheri gerçekten iyi. 
  2. Klavye olarak Note 4 ya da s5 klavyesini öneririm.
  3. Kernel olarak iMperium'un kendi kerneli daha iyidir. Bilginize.
  4. Samsung programlarını kurmasanız da olur bana göre. Seçim sizin.
İmperium Lollipop'tan bir küçük görüntü:


Previous Post
Sonraki