26 Ocak 2015

GM E-Tab 4 (FATİH-MEB) Root ve MDM Nasıl Kaldırılır? (25.01.2015)E-Tab 4'ler Nerede? Biz Orada...!
Merhabalar. Şimdi zaten videoda göreceksiniz. Benim sizler yaşında bir kuzenim var. Kardeşim de sayılır diyebilirim. :) E-tab 4'ü nasıl root edebiliriz diye soru sordu ve ben de düştüm aramaya. Birkaç arkadaş anlatmıştı. Öncelikle TeknoÇa isimli Youtube kanalındaki arkadaş güzelce anlatmıştı. Ben de ondan edindiğim bilgilerle tekrardan videoyu çektim. Ve pad üzerinde her şeyi yaptık sonuç da olumlu oldu. :)

Şimdi bu E-Tab'ın saçma bir sistem ile geldiğini biliyoruz. Arkadaş, ben belki ödevim için bir internet sitesine gireceğim bilgiye bakacağım ama ne oluyor? MEB'in serveri, o siteyi engelliyor. Böyle bir tablet veriyorsanız, bu kadar kısıtlama koymayacaksınız. Yani o tabletler resmen çöp şu anda. Kimse kullanmıyor. Bunun altına imzamı atarım.

Her neyse, dönelim neler yapacağız. :)
Öncelikle, TABLET İÇİN YAPACAĞINIZ HER ŞEY SİZİN KONTROLÜNÜZDEDİR VE BEN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLULUĞU KABUL ETMEM. BUNU TÜM ROM TANITIMLARINDA DA YAZARDIM AMA BURADA BİRAZ DA OKULLAR İŞİN İÇİNDE OLUNCA KESİNLİKLE SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM. HER ŞEY SİZİN ELİNİZDEDİR. BEN ANLATIRIM, İSTER YAPARSINIZ, İSTER YAPMAZSINIZ. :)
Öncelikle gerekli olan şeyler neler:

MOBOGENİE 2.2 OLMADAN KURMAYA ÇALIŞMAYIN! LİNKİ AŞAĞIDA!
 1. Sabır
 2. En fazla %15 şarj
 3. USB Kablosu
 4. Mobogenie 2.2
 5. Huzur
Tüm yukarıdakileri barındırıyorsanız eğer içinizde, her şey tamamdır. Öncelikle, yukarıda bahsettiklerimi uygulayıp genç arkadaşlardan 25-30 tl isteyen bir telefoncuysanız, yazıklar olsun size diyorum. Ve anlatıma geçiyorum.

Aslında her şey videoda var ama yazılı bir anlatımın da olması iyidir.

Öncelikle şarjın %15 olmasını neden istedim?  Niye istedim? İstedim de istemedim mi dedim? :))
Şarjın %15 olması gerekli ki, wipe işlemini yaptığımız zaman ayarlar menüsüne girip usb hata ayıklamayı açabilelim. Başka bir çıkar yolu yok. Tek istediği maalesef bu.

Her neyse, öncelik olarak, cihazımızı recovery modunda başlatıyoruz:
Bunun için TABLETİ KAPATMA TUŞU VE SES KISMA tuşuna basıyor GENERAL MOBİLE yazısı geldiği gibi elimizi çekiyoruz. Aynen şöyle olacak:Karşımıza şöyle bir şey gelecek. Ve buradan WİPE DATA FACTORY RESET'İ seçeceksiniz. Ardından YES'e gelip WİPE'ı başlatacaksınız.


Asıl önemli kısım da işte buradan sonra başlıyor. SABIR SABIR SABIR.

Bu işlemin hemen sonrasında, kesinlikle GENERAL MOBİLE logosu gelmemesi lazım. Yani silme işlemi bittiğinde, yukarıdaki menüye geri dönmesi lazım. Eğer silme işlemi sonrasında GENERAL MOBİLE logosu çıkarsa, yukarıdaki işlemi tekrarlayacaksınız. Ben en az 5 defa yaptım ve sonunda direkt bu menüye geri döndü.

Gelelim 2. can alıcı kısma. Burada da sabır kesinlikle gerekli. Eğer sabrınız yoksa boşverin gitsin. Ki ben boşvermiştim. Kuzenim son bir defa daha deneyeyim dedi, o başardı gerisini ben getirdim. :))

Eveeeet! NEDEN ŞARJ %15 DEDİK? Geldik yumurtanın faydalarına! 
Yukarıdaki WİPE işlemi bittikten sonra REBOOT SYSTEM NOW diyeceksiniz ve cihazı yeniden başlatacaksınız. Ardından General Mobile yazısından hemen sonra PİL UYARISI GELECEK. İşte bu uyarı, bizi ROOTA götüren adım olacak. Bu yüzden bu kısmı videodan izlemenizi tavsiye ederim.

Her neyse, logo geldiği zaman hazır olun!
PİL UYARISI ÇIKTIĞI GİBİ PİL KULLANIMINA TIKLAYACAĞIZ! ÇOK ÖNEMLİ KISIM BURASI. EĞER BAŞARAMAZSANIZ YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ BİR DAHA DENEYECEKSİNİZ! (BİZ 25. DENEMEDE BAŞARDIK!)
Dikkatli olun bu kısmı başaramazsanız eğer, yukarıdaki WİPE işlemlerini tekrar uygulamak zorundasınız maalesef. Ama sabredin. Sonunda MDM wipe yiye yiye aptallaşacak ve siz de darbeyi indireceksiniz!


Eğer yukarıdaki resmi de geçmişsek, karşımıza AYARLAR gelecek ve çok seri olmamız lazım. Yoksa MDM durmuyor bilginize. Hemen HAKKINDA kısmına inip, YAPIM NUMARASINA 8 DEFA BASACAKSINIZ VE ARTIK GELİŞTİRİCİSİNİZ DEDİĞİ GİBİ HEMEN SOL TARAFTAKİ GELİŞTİRİCİ SEKMESİNE TIKLAYIP USB HATA AYIKLAMA MODUNU AKTİFLEŞTİRECEKSİNİZ.
Buradan sonrası artık basit. MDM de gelse, kralı da gelse bu tableti root yemekten kurtaramaz. :)))

Yalnız Mobogenie'yi güncellemeyin. Hata verebilir. Ardından Cihazı pc'ye bağlayın ve driverları indirmesini bekleyin. Sonra ONE CLİCK Root'a basın:
Rootlama işlemi bittikten sonra hemen yan taraftaki çöp kutusu yani Uninstall APP'e tıklayın ve verdiğim listedeki uygulamaları kaldırın:

 • Cihaz yönetimi/MDM (İkisinden biri vardır)
 • Eba SSO
 • GÜNCELLEYİCİ
 • MPTP
 • MPTM TEST
 • POLİCİLY DEALER

Bunları kaldırdıktan sonra cihazı yeniden başlatın. HAYIRLI OLSUN. :))
Artık bir +'yı esirgemezsiniz ve yayarsınız bu yazıyı. Hayırlı gecelerrr. :)
Mobogenie 2.2. Yazılımını İndir
Mobogenie 2.2 Yazılımını İndir(Alternatif)

Previous Post
Sonraki