27 Aralık 2014

Android 5.0.2 Lollipop (CM12) Galaxy S3'e Nasıl Yüklenir?

Şekerciler Nerede Google Orada..
Android 5.0 ile şöyle bir söylenti vardı. Android artık 512 MB ram ile de beraber çalışabilecek. Gayet güzel de pek inandırıcı gelmiyordu ne yalan söyleyeyim. 512 MB ram ile kasmadan çalışabilmek biliriz ki stabilite demek. Bu da iOS'a karşı büyük bir savaş demek.. Kazanmak üzere de açık konuşmak gerekirse, Google bu savaşı.

Niye kazanmak üzere derseniz, en basiti hız + 2 yıl önceki cihaza bile gelebilmesi + kasmaması + görsellik diye fatality yaparım size. Bunlar bile çılgın zafere denk denilebilir. Her neyse, biz konumuza dönelim.

Eh, biliyoruz ki Samsung romları rezil etmede bir numara. Bu yüzden size önerim elinizde en son model cihaz bile olsa kasmasın diyorsanız saf android yükleyin. Bakın videoda bile var. S3 bile kasmıyorsa elinizdeki 2-4 gblık cihazlar ile neler olur neler.. Hafifçe düşünün. Samsung'un telefonlarına para verin ama yazılımlarına değil. :))

Şimdi gelelim neler gerektiğine:

  1. Root
  2. CVM
  3. CM 12 (Android 5)
  4. Yeterli rom kurma becerisi
Yukarıda saydıklarım varsa, işin keyfini çıkarın bence. :)
Kurulum videoda var. Ek olarak Romun nasıl bir şey olduğu Android 5.0'ın cihazda nasıl durduğu, hızı veya merak edeceğiniz ne varsa paylaştım yayınlanan gösteride. :))

Linkler aşağıda olacak. İyi seyirler.

Android 5.0.2 CM 12 İndirme Linki:
Google APPS Android 5.0 İndirme Linki: 
Previous Post
Sonraki