28 Kasım 2014

iPhone 4S: iOS 8.2 Beta 1 vs iOS 8.1.1 İnceleme

iOS 8.2 Beta 1 çıkalı uzun süre oldu. Bildiğimiz gibi iPhone 4'lerden umut kesildi. Ağır bir cihaz vb şeyler. Acaba iOS 8.2 ile iPhone 4S'e de aynı şeyler olacak mı? Bakalım..

Bataryamız, 1400 mAh değerinde. Yani günümüzdeki cihazların kapasitesine pek de ulaşamaz seviyede. Bu 1400 mah iOS 6 ve altındaki tüm yazılımlarda gayet iyi performans verirken nedense iOS 7 sonrasında cihaza bir darbe indi. Bu darbeyi çözmek de tabi yine Apple'a kaldı derken Apple iOS 8 ile tam bir darbe vurdu telefona. Pil kullanımı 5-6 saat arasına düştü. Eğer 3G, Parlaklık, Parallax gibi şeylerden vazgeçerseniz, normal 8 saatlik değerine ulaşabiliyor. Ki telefonunun sürekli elinizde olmaması gerekli ki, aynı süreç iOS 8.2 beta 1'de de var.

Gelelim hızlara.
Hız konusunda uygulamaların açılışı vb şeylerde iOS 8.2 Beta 1 daima önde. Ki videoda da bu durumu göreceksiniz izlerseniz. Gerek dahili gerek harici uygulamalarda daima öne çıkıyor bu dost. :)

Blur efekti her zamanki gibi kasma yapıyor. Fakat eskisi kadar değil.
Cihaz ilk açıldığında bizi karşılayan siyah ekran devam etmekte ve ilk açılışta bir 5 sn falan cihazın kilidi açılamaz durumda. :)

Fazla da bir gelişme yok, akıcılık konusunda iyi işler yaptığını söyleyebiliriz. Fakat 4S'in üstündeki cihazlarda iOS 8.2 Beta 1, pil konusunda da stabillik konusunda da öne çıkıyor bilginize.
İyi seyirler.


Previous Post
Sonraki