22 Ağustos 2014

iPhone 4S ve iOS 8 Beta 5 İncelemesi - Siri ile Tripleşme

Evvet yine beraberiz dostlar. Konumuz iOS 8. Çiçek olun ve izlemeye devam edin.
Öncelikle videomuzu şöööyle bir gösterelim, belki yazı okumak yerine izlemeyi tercih edenleriniz vardır. Bu yüzden hesap makinesi ile çektiğim videoyu sizlere ulaştırayım hemmen. Harbiden anlamadığım bir nokta var ki o da 14 mp kamerası olan bir zımbırtı nasıl bu kadar kötü çekebiliyor. :(


Her neyse başlayalım. iOS 8'de en sevdiğim, mmmamia dedirtecek bir özellik var ki o da Quick Reply özelliği. Bu sevdiğim özellik ne işe yarıyor derseniz, bildirim çubuğunda mesaj geldiğine dair bir zımbırtı çıkacak ve o zımbırtıyı aşağı doğru çektiğinizde mesajları açmadan direkt mesajınızı yazıp işinize devam edeceksiniz.


Eklenmiş olan bir başka özellik de Sağlık uygulaması. Kesinlikle göz alıcı bir şey ki; kilonuza yaşınıza vs ne varsa dikkat etmenizi sağlayacak detaylar yer alıyor kendisinde. Kilonuzu girip sürekli takip edebilirsiniz artık mesela..

Ardından eklenen birkaç özellik daha var. Bildirim merkezi görüntüsünü artık Ayarlar'a girerek değil de direkt bildirim merkezinden düzenleyebileceksiniz.

Ekran tonlarını gri olarak düzenleme özelliği var ki, Kayahan'dan bizimkisi bir aşk hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz demek içimden geliyor. Ama güzel ve çekici duruyor orası ayrı.

Metinleri kalınlaştırma zımbırtısı berbat. Hiç beğenmedim direkt es geçiyorum.

iCloud Drive ile, fotoğrafları artık telefon hafızasında tutmanıza gerek kalmıyor. Online olarak ziyaret edip içeride ne var bakınabiliyorsunuz ve de telefon hafızasını sağlam tutuyorsunuz.

Donanım olarak beta olduğu için pek bir şey söyleyemem ama, 4S'i korkutucu derecede yıpratmıyor. İçimde bir korku vardı ki o da iPhone 4'e döneceğiydi güzelim cihazın. Ama kasma sıkıntısı yok çok şükür ki oldukça da akıcı. Beta sürüm olduğundan mütevellit, geçiş problemleri var ama o düzeltilir, o konuda şüphem yok.

Ama baş belası bir sorun var ki telefon canavar gibi ısınıyor ve pil harcıyor. Bunları düzelteceklerine pek inanmıyorum açıkçası ki 7.1.2'de de aynı haltı yemişlerdi. Umarım düzeltilebilir.

Kısacası, iOS 8 böyle gelirse, iPhone 4S'e yüklememe gibi bir derdiniz olmasın. Yükleyin gitsin.
Previous Post
Sonraki