5 Mayıs 2014

Nokia Lumia 625 Güzelliği

Merhabalar, halı sahadan sonra kendimi sakatlamanın haklı gururunu yaşarken pc'ye geçiş şansını günler sonra bulmuş bulunmaktayım. Bu esnada elime şu çok merak ettiğim (evet çok fena cahil kaldım) Windows Phone serisine ait Lumia 625'i inceleme fırsatı geçti.

Ben ne yaptım peki? Durur muyum hiç? Aldım inceledim de inceledim.
De- pek incelenecek bir şey göremedim orası ayrı.

Şimdi bu telefonun bizi ilgilendiren kısmı sadece ve sadece 512 MB olan ram'i. Bildiğin eski kasa bir pc ramine sahip bir telefon. Ve işte o kadar mükemmel kısmı da şu ki bu ram'e sahip telefon donmuyor.
Yahu arkadaş, gram takılma olsun sende. Ölür müsün? Rahatlatsan şu iPhone ve Samsung'a 1500'er lira veren abini biraz gevşetsen ne olur?

Ama yook, nerdee.. Facebook'u açıyorum ki bilirsiniz, Facebook cihazları çok yoran bir yapıya sahiptir ki Samsung Note 3'te bile takılmalar yapmakta. Kaldı iPhone 4S'te zaten kasılma manyağı olmuş durumda. Eh, gel gör ki bu Facebook, 512 mb ramli Lumia 625'te donmuyor. Bana mısın bile demiyor.

Microsoft, yazılım erbâbı olduğunu gözümde bir kere daha kanıtladı zaten. Bunun dışında gelen 8.1 güncellemesi telefonu biraz toplamış. Bildirim çubuğundaki kısayollar falan eklenmiş ki bu hâli yeni ise, eskisini tanımak istemem.

Ve eleştiri sağlayacağım ikinci nokta da çok sıkıcı bir yazılım olması görüntü olarak. Ana menü öyle değil tabi, çok şekil ama yana kaydırınca açılan listeden istediğin programı bulana kadar ölüyorsun. Bunu değiştirirler yeni güncellemelerde sanırım.

Eh, Lumia 625 fiyatına gelecek olursak. Bayağı bakındım ortalama fiyat 640TL gözüküyor. Ve emin olun bu hıza, bu para ödenir. Hele iPhone 4S gibi bir süre sonra desteklenmeyecek bir telefonunuz varsa, ya da almayı düşünüyorsanız 1500 ona vermek yerine 640 tl şu Lumia'ya verin, rahatlayın.

Sorularınız varsa, bekliyorum. Hele de yeni telefon alacaklar.
Previous Post
Sonraki