10 Şubat 2014

iOS 7 İçin Jailbreak Gerçekten Faydalı mı?

Bunu aslında epey zamandır düşünüyorum. Acaba Jailbreak eskisi kadar iyi mi diye. Sanırım sonuç biraz üzücü. Çünkü Jailbreakli iOS 7 gerçekten stabil değil.

Bunu şöyle anlayabilirsiniz, mesela geçişlerde sinir bozucu bir seviyede tırtıklanma ve saniyelik gecikmeler var. Bu gecikmeler, jailbreaksiz iOS'ta yok mu? Var tabii ama emin olun Jailbreakli bir yazılımdaki kadar değil.

Bu free işlemin aslında birçok getirisi var, cihazınızı kendinize göre düzeltebiliyorsunuz mesela ya da oyunlar, uygulamalar yükleyebiliyorsunuz. Ama benim gibi cihazın dibine kadar inme gibi bir alışkanlığınız oluşmuşsa eğer, inanın can sıkıcı bir raddeye varıyor bu iş. 

Bu sitede eğer tweakleri, yani Cydia programlarını tanıtıyor olmamış olsaydım eğer, emin olun Jb stabil hale gelene kadar Jailbreak kurmayacaktım. Ama gelin görün ki, olmuyor. Yalnız bundan sonra öyle her önüme gelen tweaki ya da temayı telefonumda tutmayacağım ki siz de öyle yapın.

Çünkü bir süre sonra cihaz aşırı can çekişiyor ve ölme noktasına geliyor. Ki ramleri falan kontrol eden biriyseniz benim gibi, yine uyuz olacaksınız.

Kısacası, jb işlemi güzel ama henüz stabil değil. Yine de denemeye değer.
Previous Post
Sonraki