9 Ocak 2014

Galaxy Gio'nuzu Hızlandırın! Cyanogenmod 9 ve Android 4.1 Sizinle :)


Selaaamun Aleyküüm. :) Nasılsınız dostlar? Umarım iyisinizdir. Eh bu konuyu görüntülediğinize göre elinizde bir Galaxy Gio vardır herhalde.

Android ile uğraşanlar bilir, Samsung'un yazılımları ne hâle getirdiğini. İşte biz bu yazıklamalardan kaçıyoruz. Bu yüzden bizim Süperman'imiz CYANOGENMOD 9.

İlk olarak şunu söyleyeyim, Cyanogenmod 10.1 (4.2.2) olanını denedim ama gerçekten cihaz çok yoruluyordu. Ben de Cyanogenmod 9'u denemek istedim ve sonuç mükemmel. (Tişikkirlir Sipirmin)

Herr neyse, ben daha fazla lafı uzatmayayım da nasıl yükleyeceğimizi adım adım anlatalım. 

Öncelikle size vereceğim şu 3 linkteki bütün dosyaları çekin! (1'i bile olmazsa olmaz) Çektikten sonra hafıza kartınızın içine hepsini atın.

CVM Recovery Mode Download Link

EXT 4 Formatter

Cyanogenmod 9 Download

Bu 3 dosya elinizdeyse başlayalım.
Öncelikle HOME + KAPATMA TUŞU + SES AÇMA TUŞUNA basılı tutarak telefonunuzu yükleme moduna alın. Aldıktan sonra şu görüntü olacaktır:Ardından yapmanız gereken işlem şu:
APPLY UPDATE FROM SD CARD'ın üstüne gelip HOME tuşuna basarak seçmek


Geldikten sonra resimde gördüğünüz gibi bir menü çıkacaktır karşınıza. Ses tuşları ile aşağıya inip PX.CVM.V2.ZİP olan dosyayı seçin (CVM RECOVERY LİNKİNDEKİ DOSYA)

Ardından reboot system diyerek CVM MODA geçmesini bekleyin.

Ve CVM RECOVERY Mod karşımızda:


Şimdi burada yapacağımız ilk işlem WİPE DATA FACTORY RESET'in üstüne gelip home tuşu ile seçmek. Ardından "yes" diyerek formatlamasını bekleyin.

Formatlama işlemi bittikten sonra İNSTALL ZİP FROM SD CARD'ın üstüne gelip tıklamak. Ardından telefonunuzda yer alan  EXT FORMATTER'i seçin. Yes diyerek formatlamasını bekleyin. Ardından tekrar Wipe Data Factory Reset'e basın.

Veee son darbe: 
Tekrar İNSTALL ZİP FROM SD CARD'ı seçip içindeki indirmiş olduğunuz CYANOGENMOD 9 dosyasını seçin ve sistemi kurmasını bekleyin.

Not: Tüm sorumluluk sizlere aittir. Google Paketi sisteme kurulu olarak gelir ve de gerçekten harika bir yazılımdır. GİO'nuz olmadığı kadar çekici ve hızlı duracaktır. Sürekli arkaplandaki uygulamaları kapatmanıza gerek yoktur. Açık kalırsa daha hızlı girişler yapar. Şarj süresi oldukça iyidir. Bilgisayarımda bulunan BAD SECTOR hatası giderildiği gibi telefonumda duran kullanım videosunu sizinle paylaşacağım. Kolay gelsin. :)Previous Post
Sonraki