12 Aralık 2013

Telefon Alacaklara Birkaç Tavsiye
Aslında bu yazı uzun zamandır aklımdaydı da şimdi yazmak nasip oldu. Her neyse ben laga luga yapmadan direkt kafa göz dalayım konuya. :)

Şimdi, çoğumuzun telefon hakkında acemilik yaşadığı dönemler vardır. Bu dönemleri bir halta yaramayan telefonlarla geçirdik. Sonunda da deneyim yıllarında güzel telefonlarla devam ettik. Peki şu anda ilk döneme girecek olanlar ne yapmalı?

Bu arkadaşlar öncelikle telefonculara güvenmemeli. Bu satıcı Avea, Vodafone, Turkcell de olsa.. Çünkü ellerindeki stokları tüketebilmek için, biraz güzelliği bulunan telefonları direkt size itelemeye kalkışıyorlar. Benim de başımdan geçti. Anlatayım, bu kişi de hem tanıdık hem de yetkili Avea bayiiydi. Yani üzücü x2 anlayacağınız. Bu güzel arkadaş, artık güzel telefon alma isteğimi bilip bir şekilde BADA yüklü Wawe 3'ü itelemeye çalıştı. Wawe 3 iyi mi? Donanım olarak çoğu telefondan iyi, fakat yazılım olarak kesinlikle berbat.

Ben bu berbatlığı sağolsun Whatsapp sayesinde keşfettim. Bu uygulamacık, maalesef ki o telefona onu geçtim hiçbir uygulama o telefona yüklenemiyordu. Almaktan vazgeçince, S3'ü itelemeye çalıştı ve ben de ona geçit açtım ki rahat itelesin. S3 gerçekten müthiş telefon ama o donanım emin olun iOS ile daha iyi olurdu. S3'teki donanım 1000 tllik bir Android telefonda da vardı ama işte gel gör ki MARKA. Pehh.

Aynı durum iPhone için de geçerli. Misal, iPhone 5C. İlk çıktığında 2500'e Türkiye pazarında müşteriye itelendi. Appstore online mağazası açılınca 2000 oldu. 3 ay geçti, şu anda 1500 tl. Umarım anlatabilmişimdir.

Velhasılıkelâm, telefon almadan önce iyi bir araştırın. Marka cazibesine kapılmayın, pişman olursunuz. Eğer isterseniz, ben de size yardımcı olabilirim. Yorumlar sizin. Düşünmenizde fayda var.

Ekleme: Windows Phone telefonları kullanmış olmaktayım. Lumia 625 isimli telefon fiyatına göre gerçekten mükemmel bir yapıya sahip. Gram donma olmamakta ve 600 tl gibi bir fiyata bu akıcılık kaçırılmaz derim. O fiyata alacağınız bir iPhone ya da Android cihazı, sizi hayata küstürür.
Previous Post
Sonraki