19 Eylül 2013

En İyi 4.2.2 Rom: Omega v46.1 Jelly Bean 4.2.2


Samsung Galaxy S3'ünüz var ve 4.1.2'den sıkıldınız ama sızıntı 4.2.2 romu sizi tatmin etmiyorsa, burayı okumalısınız!


Bildiğiniz gibi, çoğu kullanıcı 4.2.2'yi bekledi ama Samsung 4.3'e geçeceğini duyurdu. İlk başlarda CM fanı olduğum için Omega'ya ters baktım açıkçası. Ama bir kere yükleyince, tadını alınca emin olun bırakamıyorsunuz.

Neden derseniz, sızıntı sürümdeki ısınma sorunlarını ve ram yüzünden yaşanan donma sorunları halletmişler. Tek takılma yok cihazda. 4.2.2'nin zaten kilit ekranındaki mesaj bölümü en sevdiğim bölümdü ve bu yüzden denemeye karar verdim. Yükledim ve sorun sıfır, sonuç harika.

Cihaz normal Samsung'un verdiği 4.1.2'den daha stabil halde. Sıfır donma var. Tek sorun aşırı şarj yemesiydi ama onu da hallettim. Omega Files ile kendi serverlerini yapmışlar ve oradan telefonunuzu kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz.

Omega Files'ı indirince S3'ü seçip ardından yazılım olarak 4.2.2'ye tıkladığınızda dosya arşivi karşınıza çıkıyor. Oradan modemleri seçin ve XXEMA5'i telefonunuza indirin ve CVM recovery'den kurun.
Şarj sorunu olmayan (normal custom rom ile aynı şarj) akıcı ve ısınma sorunu az olan bir 4.2.2 kurulu s3'ünüz olacak ve çok mutlu olacaksınız. :) Buna eminim. Ek olarak kendi klavyesini sevmezseniz yine yukardaki yolları izleyip Keyboard bölümünden Stock Samsung Keyboard'ı indirip kurun ve Dil giriş seçeneklerinden varsayılan yapın. Birebir Samsung yazılımı artık elinizde. No problema, no sorun :))) (Ne dil yeteneği ama?)

Peki nerden indireceğiz derseniz, buyrun link

OMEGA V46.1 JB 4.2.2 DOWNLOAD

4.2.2 olanı indireceksiniz, aman dikkat.
Previous Post
Sonraki