22 Ağustos 2013

Asphalt 8: Airborne İncelemeMerhaba arkadaşlar. Uzun süredir yoktum -tabi bu uzunluk 8,9 gün- geldiğim gibi hemen oyun paylaştım sizinle.

Asphalt 8: Airborne

Şimdi güzel bir yanı var ki bu oyunun, o da tamamiyle TÜRKÇE olması. Gameloft bu yön üzerinde bayağı durmuş ve tamamen Türkçe bir oyun sunmuş bizlere. Bu yönüyle tam not aldı benden açıkçası.

Buy&Play

Oyunda çevrimiçi paket al ve oyna bölümleri bulunmakta. Bir nevi Real Racing 3 gibi. Tek bir sorun var, paketler çok pahalı. Nasıl derseniz mesela araç model sınıflandırmaları var, S-D-A-C gibisiden. S paketinin fiyatını merak edenler olacaktır onlar için de söyleyeyim: 199$. Bir oyun için değer mi? Bence değmez. Bu yüzden HACK dosyasını beklemeyi öneriyorum.

Çevrimiçi Oyun

Oyun içerisinde online oynama modları var ve bunun için giriş yapmanız gerekmekte. Sıralama bölümü de cabası. Henüz oynamadım ama çekici yanı vardır elbette.

Oyun Modları

Oyun modlarında normal bildiğimiz eleme, normal yarış, hız, drift dışında en çok hoşuma giden Hastalık Modu oldu. Oyunda son sırada iseniz, enfeksiyon kapıyorsunuz ve nitronuz full oluyor. Bu enfeksiyondan ölmemek için çevrenizdeki araçlara da bulaştırmanız lazım..


Araçlar

Araçları anlatarak hiç kendimi yormak istemem ama çevre detayları ve araçların detayları harika olmuş. Kendiniz görün derim.

Kontroller

Kontrol Asphalt 7'deki gibi değil. Gerçekten güzel ve akıcı. Ben beğendim açıkçası, ekran üzerine basarak kontrol modu da var, sensörlü modu da var. Tabi tek sorun dönüşlerin acayip zorluyor olması. Bu da sizin iyi bir driftçi olmanıza yardımcı olacaktır.
Ek olarak oyun içi simulator olmaktan çok gerçekten zevk veren bir uygulama yapmışlar. Mesela aracınızı takla attırarak ekstra puanlar alabiliyorsunuz. :)

Geriye kalanını videodan izlemenizi öneriyorum. İyi eğlenceler.


Previous Post
Sonraki