30 Haziran 2013

Android Pil Süresini Uzatın - Cyanogenmod 10.1 Ayarları


Merhaba arkadaşlar, sizin için en önemli romlardan biri olan Cyanogenmod'un 10.1 versiyonunu anlattım ve bu romda şarj süresinin uzun gidebilmesi için de gerekli olan uygulamaları ve ayarları anlattım. 

Cyanogenmod Nedir?

Cyanogenmod, 2 milyon kullanıcıya sahip en büyük custom rom üreticilerinden biridir. Yaptıkları iş, saf android yazılımını alıp hiçbir ek özellik uygulamadan ve cihazı yoran bütün ekstra uygulamaları temizleyerek harika bir yazılım ortaya çıkarmak ki bunu da yazılımın 162 mb boyutlu olmasından görebiliyoruz.

Nasıl Kurulur?

Yapmanız gereken önce şu adresten telefonunuza uygun Cyanogenmod'u indirmek:
Download Cyanogenmod
Bu dosyayı, cihazınızın Harici SD KART bölümüne atın. Orada kalsın şimdilik.

Not: Burada anlatılacak olan işlemlerin hepsi tehlike arz eder ve tüm sorumluluk sizindir! 


Öncelikle cihazınızı root yapmalısınız, şuradaki adresten root nasıl olur öğrenebilirsiniz.Yine buradaki adresten CVM Recovery dosyasını indirip sayfada anlatılan bir şekilde cihazınıza kurun:
Root Nasıl Yapılır?


Cihazımıza root'umuzu ve CVMRECOVERY'imizi kurduk ve sıra artıık büyük işlere geldi..

Buradaki işlemler çok dikkatli yapılmalıdır yoksa cihazı kaybedebilirsiniz. İndirmiş olduğunuz ZİP uzantılı dosyaları olduğu gibi çıkartmadan hafıza kartınıza atın ve telefonunuzu CVM moduna sokmak için şu yolu izleyin:
1- SES AÇMA + HOME + KAPATMA TUŞU'na uzun bir süre basın. Samsung ya da cihazın logosu geldiği gibi elinizi kaldırın, aynen şöyle bir görüntü çıkacaktır:NOT: EFS YEDEĞİNİZİ ALMAYI KESİNLİKLE UNUTMAYIN!
İnternette EFS yedeği nasıl alınır diye aratırsanız, size yardımcı olacak birçok konu var ve benim tek önerim PC programı olan EFS PRO 1.4.7'dir. Bu programı kullanabilmek için root yapmış olmanız gereklidir.

Ardından yukardaki resimde gördüğünüz İNSTALL FROM SDCARD'a tıklayın ve Choose zip from external sdcard'ı seçin. Oradan hafıza kartına atmış olduğumuz MEGAWİPE dosyasını seçin ve yes diyerek işlemi bitirmesini bekleyin. UNUTMAYIN Kİ MEGAWİPE CİHAZ HAFIZASINDA NE VARSA TEMİZLEYECEKTİR.

MEGAWİPE DOWNLOAD

 Bu işlemden sonra artık sıra yazılımı kurmakta..
Yine yukarıdaki yolu izleyerek hafıza kartına atmış olduğunuz Cyanogenmod'un zip dosyasını seçin ve yes diyerek kurmasını bekleyin. Ve artık CYANOGENMOD'umuz hazır. :)

Şimdi gelelim şarj ayarlarına.. Bunu da viideoda tamamen anlattım. İyi seyirler. :)


Bu videoda da size H+ yerine sadece 3g'yi nasıl kullanacağınızı anlattım. H+ ve H şarjı çok yediği için, hem telefonda ısınmaya neden oluyor hem de bataryanızın ömrünü kısaltıyor. Bu videoda nasıl düzenleyeceğinizi anlattım. İyi seyirler.  :)
S3 ayar kodu: *#*#301279#*#*

İşlemci ayar kısmındaki isimler:
Ondemand: Cihaz ihtiyaç duyduğunda MHZ yükseltir
Powersave: Ayarladığınız en düşük mhz hızında cihazı çalıştırır ve batarya dostudur.
Performance: Cihazınızın desteklediği en son hızda işlemciyi çalıştırır fakat neredeyse batarya ağlama moduna girer bu seçenekte. :)


Previous Post
Sonraki