20 Mart 2013

iPhone ve Samsung Arasında Kalanlar İçin:Ben, techno-labs okurlarından biriyim. Çok güzel paylaşımları var mobil adına ve orada birçok yetkin telefon kullanıcısı var. Atmış oldukları yorumlar gerçekten güzel ve özellikle Fanboy ve Samsungcular arasında (Fordçu gibi oldu:) yapılan yorumlar gerçekten bilgilendirici.

Ben de bazen S3 mü iPhone 4/4s mi ya da 5 mi S4 mü aralarda kalıyordum fakat bazen öyle güzel yorumlar okuyorum ki, sahibi olduğum s3'ün gerçekten iyi bir telefon olduğuna karar veriyorum.

Şimdi benim burada yapacağım, iPhone ve Samsung'lar arasında yapılan karşılaştırmalar olacak ve eğer telefon alacaksanız ,ki bu yazıyı okuyorsanız alma gibi bir düşünceniz var demektir, çok işinize yarayacak birkaç yorum vereceğim..

Tabi bu yorumları gün geçtikçe artıracağım.. Kolay gelsin:


1-Önce Apple demişsin sonra Android'in zirvesinden bahsetmişsin.Telefona yepyeni ne özellik gelmiş söylesene. Aaa pardon 8 çekirdek.Kamera 13. Ve harika Ram ??? Eeee ? S3'ten üstün de yani ne gibi bir yenilik getirdin.Plastik kullanmalarına saygım sonsuz sonuçta onlarda haklı.
Bari bu kadar eringen olmayın ya gidip kasayı değiştirsinler. Onu da çok görmüşler.Note 2 gibi S4! Şaka gibi.Ayrıca bu kasa tasarımının neresi güzel anlamadım.Yani Samsung S2'yi çıkartmasa hepiniz inandıracaksınız bu kasanın iyi olduğuna.

Hem şunuda belirteyim.Zamanında S2,S3 ve İphone 4S kullandım.Hala ara sıra değiştiriyorum. s2'yi kullanmayı tercih ediyorum.Ben sizden bu kadar büyük ekran istemiyorum ki ? S2 den biraz büyük olsun ama güzel olsun.Samsung S2 ile gönlümü ele geçirim s3 ile fethetmişti.Ama S4'te şu lanet kasa tasarımını değiştirin bari.
İphone 5'e bu kadar büyük çekirdek gerekmez arkadaşım. Öncelikle Apple sen Samsung'u kıyaslayamazsın.Çünkü Apple İOS'u Android'i döver. Gir bakalım pil kullanım miktarına S3'ten.Ne kadar yemiş.Ben baktım şimdi %53 ! Pes artık. Apple 5'e 1 GB ram yeter çünkü İOS ,Android gibi performans köreltmez aksine artırır.Bunu İOS ve Android iki cihazda çok rahat anlarsın.
Adamların hiç aklına gelmiyor ben ekran büyülttüm ama batarya için ne yaptım.Kim bilir bu defa ekran şarjın yüzde kaçını yiyecek... Android piyasasının lideri Samsung doğru.Ama eğer böyle bir satış politikası izlerse Nokia gibi olurlar. Nokia'yı '' N95'i N96 yapıp piyasaya sürmek aynı olmaktır'' diyen samsung fanlarına ancak şunu söyleyebilirim,

''Ekran'ı büyültüp hiçbir yenilik getirmeden piyasaya sürmek birebir cihazı kopyalamak demektir''
2-Öncelikle şunu söylemeliyim ki kimse böyle şeyler beklemiyor.Ama S3'ün çıktığı yılı hatırlayın. S2'den kat kat daha üstündü.Yepyeni bir kasa.Çekirdekler tavan yapmış.Ekran boyutu ve çözünürlüğü ise harika olmuş bir telefondu. S2 ile S3'ü kıyasladığında Samsung'a olan değer artmıştı doğal olarak burada kimse bir şey demiyor zaten.
Ama S4 ise tam fiyasko değil tabi ki.Ama yinede hiçbir yenilik içermeyen,Kamera 13,Ekran 5 ve Jelly Bean diye eğer biri telefon alacaksa zaten hiç almasın.Ben bu kadar büyük bir cihaz kullanmak istesem telefon almam zaten. Tablet alırım.Ben bunu cebimde taşıyacağım.Oturacağım.S3'üm var ve inanın ki parmaklarım standart bir insandan daha uzun olmasına rağmen elim rehber'e yetişmiyordu.Neyse ki son güncellemede yerlerini değiştirdim de rehber'e girmek için savaş vermiyorum artık.
Telefona 8 çekirdek eklemişler. S3'tede 4 tane vardı ama ne yazık ki verim alınmıyordu. İphone 5 ile dalga geçen Samsung şimdi ne hale geldi.İphone 5 en azından 4S'e göre yenilik içeriyordu ( Tabi Apple tarihine baktığımızda en iyi telefonları da 5'tir.) 13 Mp kamera,Ön kamera 2.0, 8 çekirdek !!! Bu kadar mı yani ? İnsanlar zaten bu kadar iyi bir kamera istese, diğital fotograf makinası alır.Bu nedenle S4 tam tamına fiyasko denilmese, S3'ten ne yazık ki belirli bir üstünlüğü yok.Halbuki geçen sene S3,S2 modelini ikiye katlamıştı.Çok başarılı bulmuştum. Şuanlık S4 alınacak bir telefon değil.Kimse kusura bakmasın.Özellikle S3 olan biri değiştirmemeli bence.
Ayrıca şunu da eklemeliyim ki, bu kasa tasarımından vazgeçsinler artık.Hep aynı kasa ve bu kasa bence S3 dışında hiçbir modele yakışmıyor.Üstelik büyük ekran o kadar büyük ki, küçük ekran televizyon gibi duruyor.Ek olarak, artık şu müzik çalan Hapörleri arkaya yapmasınlar.S2 den de S3'tende bu konuda şikayetçiyim. Telefon pantolondan duyulmuyor arkadaş :D


Samsung'u bu kadar eleştirmek yeter.Sıra geldi HTC denilen markaya.Bu adamlar da her sene telefon çıkartıyor ancak ne bir güncelleme ne bir yenilik.Telefonlarına üvey evlat muamelesi yapıyorlar. One X mesela... Bu telefon çok iyi hatta kasa tasarımındaki yamukluk bile yeter. Fakat Telefona güzel bir ses sistemi koymakla ve sadece 3 güncellemeyle kimse sizden telefon almaz kusura bakmayın. Ayrıca bir eli bağlı olan bu firma bir de gitti Windows Phone 8 uğruna Microsoftun eline düştü. Ama pazar Payında Nokia var.Açıkcası ben,Nokiadan çok çeken biri olmama rağmen gider Nokia alırdım.Eğer ikisi arasında kalsaydım.Üstelik tanıtımı yaptıkları HTC One'da öyle üstün bir telefon değil. Şuan baktığımda bu sene telefona en iyi yatırımı Sony yaptı.İyikide yaptı. !! Sıra geldi Nokia ve Apple bakalım onlar 2013'te ne yapacaklar.
 3-tüm yorumları okudumda. Tek eleştirebildiğiniz "plastik" lafı. Geçen sene ekran ppi ları düşük diyordunuz. adamlar onu yükseltti. Canavar işlemci canavar ram koydular. Kullanılabilirlik tavan yaptı. Daha ne istiyorsunuz? Tasarımı s3 ile aynı. E apple a ne demeli? Evirip çevirip yıllardır önünüze koyuyorda birşey demiyorsunuz!? Apple da plastik üretti neden eleştirilmedi? Bu kadar ahmak olmayın hayatınız şekil şemal. Bir samsung u hiçbir zaman bir htc ye yada apple a deişmem. Çünki adamların arayüzü kullanışlı. Önemli olanda bu. Ama sizin o küçük beyinleriniz dış görünüş ve kameradan başka bir halt anlamadığı için size bu lafı anlatmak neyazıkki mümkün değil.Göreceksiniz yine dünyaları satacaklar. Sizde burda konuşacaksınız. Iphone 5 çok mu dayanıklı havadan çizilen bir malzemeye sahip ayriatten yamuluyor. ? htc one çok mu dayanıklı heryeri çiziliyor. ? Lumia hepsinden daha çok dayanıklı. EE?? neden lumia az satıyor? Hiç düşündünüzmü? Kullanışlılık ve özgürlük arkadaşalar. Android kullanan kişiler daha özgür olduklarını düşünüyor. Kısıtlanma olmadan. windows un daha çok yolu var o ayrı. Ben samsungla evli falan değilim. Ama bir baba yiğit çıksınki desin bana " kardeşim al samsungdan daha iyi bu işi beceren bir firma sana " desin! ogün değiştireceğim telefonumu. Ama şuan bu işi andorid piyasasında eniyi samsung yapıyor kabuletsenizde bu böyle etmesenizde bu böyle.
Previous Post
Sonraki