20 Ocak 2013

Windows 8 Deneyimi


Ehh... Herkes geçer de ben durursam olur mu? Tabii de olmaz. Windows 8'i yükledim tabi büyük bir heyecanla ama yükler yüklemez garip bir durum oluştu. Ekran kartını güncelleyin dedi eh ben de acemilikle kabul ettim, etmez olaydım. Ekran açılmadı bile :))

Her neyse, ardından tekrar win8 uyumlu grafik sürücüsünü bulup yükledim. Sorun halloldu olmasına da başımıza bir de win8 etkinleştirme çıktı. Eh, onu da hallettim tabi :) (Telefondaki uygulamaları kaçak kullanırım da bunu kullanmaz mıyım).

Metro arayüzü var sistemin ve kesinlikle müthiş bir hıza sahip w8. Yani benim harddisk çok sorunlu. Win7'de açılması dakikaları alırken, Win8'de tık diye karşıma dikiliverdi. Sistem yeni diye mi öyle bilemem artık ama, önce arayüzden başlayalım:Gördüğünüz gibi benim arayüz bu. :) Arayüzü henüz düzenlemedim. Kesinlikle müthiş uygulamalar var içerde ve hepsini tek tek deneyeceğim. :))Yalnız bu arayüzdeki uygulamalar müthiş. Hani yok böyle bir şey dersiniz ya, aynen öyle. Resmen bilgisayarınızı mobil aygıta çeviriyor. Hani açılan uygulamaları inceledim de, iPad'den bir farkı yok resmen. Geçişler çok seksi diyebilirim de :). Tabi bu crack işini halledeceğim ama sabır. :)

Mesela haberleri okumak istediniz diyelim, bakın neler var neler:


Twitter uygulamasına öldüm zaten, arkadaş ne güzel bir şey.. Bildirim geldikçe içim eriyor, mutlu oluyorum. :))

Mesela, yanyana iki uygulama da kullanabilirsiniz..
Radyo uygulamasını da mı atsam ne yapsam bilemedm. Ama yok, siz indirin kurun merak edin öğrenin :)))

Gel gelelim masaüstüne.. Masaüstü bildiğimiz gibi aslında, tek bir farkla.. O da masaüstünde Başlat menüsü yok. Zorlanmıyor muyum? Tabii de zorlanıyorum. O kadar rahatlığa alıştırdı Bill Gates bizi ve şimdi de tekmeyi vurdu diyebilirim. :)Gördüğünüz gibi yeni şeyler var. Fareyi sağa çektiğiniz zaman hoş bir menü daha çıkıyor :) Mesela açık uygulamalarınız var, onları da görüntülemek için fareyi en sola itiyorsunuz ve ta ta ta taaa. Yeni bir yüz daha bizimle. Tabi burada görüntüleyemiyorum ama olsun bilin hani. :)

Ehh, sırada efsane var.. Efsane ne derseniz, hani şu geçmişten geliyor dediğimiz Explorer'den bahsediyorum. :) Yalnız sanırım artık dalga geçemeyeceksiniz, ben de geçemeyeceğim. Çünkü 2 farklı uygulaması var.
1. olarak masaüstünde yer alıyor.
2. olarak da metro arayüzünde yer alıyor.Ve Gates, ne yapmış bilmiyorum ama resmen hayran kaldım Explorer'a diyebilirim. Videolardaki durumunu ölçmedim henüz fakat şu an aç dediğin gibi açılır vaziyette. Bilin hani. :)
Mesela 2. explorer uygulaması açık diyelim. Başlat tuşu ve E tuşuna basınca Windows Gezgini açılıyor. Tabi geçişi beğendiğim için yazmak istedim. Geçiş müthiş. Etkilendim açıkçası. Çalıştır menüsü de Başlat tuşu + R (/run) olarak geçiyor. İşinize yarar bu bilgi eminim.


Eh.. Diyelim benim gibi Paintle bir işiniz var ama başlat tuşu yok arayamıyoruz. :)) Ne yapıyoruz peki? Fareyi ilk başta söylediğim gibi en sağa çekip arama butonuna basıyoruz. Karşımıza çıkan ne? Tabii de müthiş bir arayüz daha..

Birazdan kaçıp gideceğim ona eminim, hani benim işim de şu İngiliz kızla konuşan ama benim İngilizce bitti bitti, daha yok diyen çocuk vardı ya, aynen o olacak durum olarak. Çünkü pc konusunda benden yetkin arkadaşlar var, ben sadece işin görünüm ve hız işlevindeyim. Telefon değiştirme sebeplerim de açıkçası bunlar..

Son olarak kişileştirme ayarlarında da hoş bir görüntü var. Özelleştirme yapabilmeniz için tabii öncelikle crack yapabilmeniz gerekli ve ben o cracki size vereceğim en altta. :)

Sonuç olarak, benim pc biraz harddisk yüzünden çekilmez vaziyette. İşlemci vs çok iyi ama harddisk 8 yıllık olunca sorun çıkartıyor. O çıkarttığı sorunlara rağmen pc'de tek takılma dahi yok. Bu yüzden görünüm açısından ve hız açısından Windows'a 8 verdim diyebilirim. :)
Cracklerin çalışmaması ve uygulamaların açılmada sorun çıkartması yüzünden sınıfta kaldı benim için, tabi korsan kullanan herkes için. :))

Denemek isterseniz, linki paylaşmak isterim. Hadi görüşmek üzere. :))Windows 8 (Türkçe de dahil): Download (32 Bit) (Torrent)


Cd Key:Kurulum esnasında atla deyin. Zaten vereceğim crack halledecek.

Crack: Download
Crack2: Download
Previous Post
Sonraki