16 Aralık 2012

Android Şarj Sorununu Estetik Bir Biçimde Giderin

Yine ben yine ben. Bu sefer, elimdeki programın farklı bir özelliğini size aktarmak için buradayım. Bildiğiniz gibi, geçen sefer Launcher 7'yi paylaşmıştım. Launcher 7'yi çevremdeki bütün kullanıcılara iletmiştim. Sebebi de güzel bir program olmasıydı. Görünüş açısından şık bir yapı zaten bize veriyordu. Onu istediğiniz bir biçimde düzenleyebiliyordunuz. Bunu şöyle gösterebiliriz.


Şık bir görünüş sunuyor bize. Peki uygulamalar nerede derseniz, onlar da burada. Tabi ilk kurduğunuzda alt alta sıralı bir biçimde geliyor, ayarlardan bu şekli verebilirsiniz.Her neyse, gelelim şimdi kuru fasulyenin faydalarına. Bu program, Android'in bize sunduğu Touchwiz Launcher'in yerine geçiyor. Ki yukarda verdiğim linkte nasıl ayarlayacağınızı anlatmıştım. Bilindiği gibi, Touchwiz Launcher, telin bataryasını fazlasıyla yoruyor. İşte Launcher 7 buna izin vermiyor. Denedin mi lan! derseniz, tabii de denedim. Öncelikle S3'te. S3 cihazım, sürekli kullanımda en fazla 8 saat gidiyor. Bu programı yükledikten sonra, en az 13, en fazla 2 gün'e çıkmaya başladı. Ki, sürekli elinizde değilse telefon, cihazın kullanım süresini, 4 güne çıkartabiliyorsunuz. Bunun için, ayrı bir cihaz daha yani GALAXY Ace de denendi ve sonuç ekstra. Tabi extralığının sebebi, telefonun fazla kullanılıyor olmamasıydı. Bunu görüntüden de anlayabilirsiniz:

  
Diyeceksiniz ki, Hücre Askıda ve telefon boşta zaten. Böyle olsa zaten yemez, peki bir de benim kendi cihazım yani S3'ün performansına bakalım. S3'te telefonun boşta olmadığını sürekli kullanıldığını ekrandan ve uygulamalardan anlayabilirsiniz zaten.

 Gördüğünüz gibi sistem sürekli kullanımda. Ve kullanım süresi de ortada. %50 bir şarjla 13 saat gittiğini de görüyorsunuz. Artık mutlu olabilirsiniz. Tek temennimiz, uygulama üreticisinin, programı daha da geliştirebilmesi. :))

Programı indirebilmek için tıklayınız:
LAUNCHER 7

Previous Post
Sonraki