7 Kasım 2012

Samsung Galaxy S3 ve Jelly Bean İncelemesi

Merhabalar.  Uzun bir süre sonra yine bir inceleme yazısı ile döndüm. Artık ios sıkıcı geldiğinden dolayı google ve samsung nimetlerinden faydalanmak istedim ve Galaxy S3 edindim.. Bu yazıda hem S3'e dair bilgiler olacak hem de Google'in piyasaya sürdüğü Jelly Bean incelesi olacak. Öncelikle S3 cihazını anlatmayı isterdim ama zaten amiral gemi konumundaki bir telefonu anlatmanin anlami pek yok. O yüzden 4.0.4 ile Jelly Bean farklarını inceleyelim..

İlk fark tabii de menü görünümü..

Artık klasör biçiminde kullanabiliyoruz telefonunuzun uygulamalarını ve klasorlerde gerçekten göze hitab eden bir yapi var.Ayrıca artık duvarkagitlarinin üzerine baloncuk gibi efektleri de seçebiliyoruz. Yani yazılımin değil, kendi wallpaperlerimize efekt katiyoruz.

Menü durumları da değişmiş. İlk elime aldığımda çok karışık gelmişti fakat yeni güncelleme ile neyin nnerede olduğunu anlayabiliyoruz.Ana menü seçeneği de bize bırakılmış durumda. Yani hem widgetleri hem de normal bir menü şeklini seçebiliyoruz ki bu ayarlarda mevcut.Klavye fontu orjinal dönmüş.  Buna ek olarak da klavye dahi efektler katılmış.

Üstte yer alan durum çubuğu da tabi değiştirilmiş ve daha göze hitab edeb ve kolay bir yapi almış.Görev yöneticisi de görsellik düzenlenmiş. Her şey daha rahat artık.Şarj sorunu artık yok. Her şey açık olmasına rağmen halen gram eksilme yok.

Tam anlamıyla telefon kullandığınızı anlayabiliyorsunuz artık.

Kamerayı da yarın incelemeyi düşünüyorum ki fotoğrafları çekmeden bu yazı paylasilmayacak. Demiştim yazıyı hazırlarken fakat flash ışığı olmadığında pek de içaçıcı bir resim çıkmıyor ortaya.. İmaz sarsmamak için atmıyorum resmi. :))

Ve son olarak bu yazı S3 üzerinden hiçbir şekilde zorlanmadan yazıldı..Previous Post
Sonraki