27 Eylül 2012

iPhone 5 İle Gelen Milyarlık ÜzüntülerThink Different.. Farklı düşün! Steve Jobs'un sloganları.. Peki nerede o günler?


Biliyorsunuz, yeni nesil telefonlar üzerinde pek durmam, hata payı elimize vermedikleri sürece.. Eh söz konusu 3.300 tl değerinde bir alet.. Hata olmaması gerekirdi, gönül bunu isterdi, ama Steve Jobs'un ölümü, sanırım Apple'daki dengeleri bozmuş. Steve Jobs'un mükemmeliyetçi yapısından toz bile kalmamış..

Düşünün ki, telefonda hafif bir kasılma yarattığı için bile iPhone 3G'de background özelliğni kaldıran bir adam, telefonu eline aldığında en ufak kusur olmamalı diyen bir adamın şirketi, Steve Jobs'un üzerinden iş yapmaya devam ediyor..

Avrupa'da ucuz olsa dahi, o kadar parayı vermiş olan bir tüketici, iPhone kutusundan çıktığı gibi karşısında olan çizikleri görünce şok olmuş.. Apple pazarlama sorumlusundan gelen cevap ise, "bu olabilir; aluminyumun doğasında var" şeklinde oluyor.. Bu Apple'a yakışmayacak bir hareket.. Parayı versin de nasıl verirse versin, isterse çöpe atsın bana ne mantığından kurtulmadığı sürece, tekrar Steve Jobs'un misyonuna dönmediği sürece, Samsung karşısında çok kan kaybedecek..Gelelim kamera sorunlarına.. 8.2 mp'di sanırım iPhone lensleri. Peki bu kalitede bir lense, yakışır mı güneş çekimlerindeki morluk? Apple'ın yazılımını da lensini de kontrol etmediğine işaret.. Neredesin Steve Jobs?


Apple mühendislerinin bu işi kontrol etmedikleri ve direkt, "aman ne de olsa, google her şeyi kontrol etmiştir" mantığıyla hareket etmesi neden?
Bir işadamı, hiç gitmediği bir yeri, maps'ten bulmak isteyebilir, peki gideceği yer işyeri dışında sahil olabilir mi? Ya da eğri büğrü yollar?Kimse kusura bakmasın ama Samsung, Apple'a her şekilde farkı açacak.. Buna eminiz..

Steve Jobs! Şâd içinde uyu demekten başka bir şey elimizden gelmez çünkü adamın kemikleri sızlıyordur.
Previous Post
Sonraki