24 Eylül 2012

iPhone 3G Sahiplerine Hızlandırıcı Tavsiyeler.

Merhabalar, yine ben yine pratik fikirler. Olaya şöyle giriş yapacağım, kasmayın ve keyfinize bakın çünkü ben 3G cihazımın keyfini çıkartıyorum şu anda.

Yaptığım işlem çok basit aslında. Biliyorsunuz ki iOS 4.2.1 çok yoruyor telefonu, bu yüzden favori uygulamaları kullanacağımız, fazla kasmayan bir yazılım lazım bize. Bu da iOS 4.1 yolundan geçiyor.. İlk işlemimiz, iOS 4.1'i indirmek olsun..Adres:http://www.quickpwn.com/2010/09/ios-4-1-download-links-iphone-4-iphone-3gs-iphone-3g-ipod-touch.html

Nasıl yükleneceği hakkında bilginiz yoksa anlatayım. Öncelikle iTunes'i açıyorsunuz ve  Shift tuşuyla beraber, mouse'u kullanarak "geri yükle"ye basıyorsunuz. Ardından firmwaremizi seçip bütn işlemleri yapıyorsunuz. Yükleme işlemi bitince, bir hata verecek, o hatayı umursamıyoruz çünkü yemişiz iTunes'i. :))

O hata, telefonumuzu DFU modda tutuyor ve kurtulmak için, TinyUmbrella'yı indiriyoruz.
Link: http://cache.firmwareumbrella.com/downloads/tinyumbrella-5.11.01.exeLinkleri hiç saklamakla uğraşmayacağım çünkü yoruyor adamı. :))

Nasıl kullanacağım derseniz de,şu yazımı inceleyerek dfu moddan çıkartabilirsiniz. Sonrası zaten iTunes aktifleştirme yapıyor. :))

Gel gelelim telefonumuzu cix bir hale getirmeye. Zaten uygulamalardaki hızdan ya da ayarlar menüsünün açılış hızından fark edebilirsiniz. :))

Size güzel birkaç eklenti ve kod da vereyim de tadını çıkartın 3g'nin. :)

1. İşlem, hiiiç programla falan uğraşmadan bir kod değiştirme ile wallpaper'imizi aktif hale getirmek.. O da kasmıyor telefonu zaten. :))

İşlem tam olarak şu : Sistem > Library> CoreServices>Springboard.app>n72AP dosyasını açın(n82ap de yazabilir) ve homescreen-wallpaper yazan kodun yanındaki false değerini true olarak değiştirin. Başka da hiçbir şeye karışmadan kaydedin. (tabi o dosyayı masaüstüne kopyalayıp not defteri ile açıp düzenledikten sonra kaydedin ve iFunbox aracılığıyla geri atın klasörün içine)
2. işlem de springtomize tweaki.. Mükemmel bir eklenti, telefonunuzda eğlenceli özellikler yaratıyor. Tuş kildiini eski tvleri kapatırken çıkan görüntü ile benzeştirme bile var. :)

Bunun için springtomize'yi bir arkadaşımızı detaylıca anlatmış. Sizi oraya yönlendireyim. (CYDİA'nın açılışından bile hızı fark edeceksinizdir)

Buyrun buradan.

3. işlem de Lockinfo. Fazla source yani kaynak eklemeyin, repo.insanelyi.com'u eklerseniz kâfii gelecektir.4.işlem, telefonunuza uygun oyunları bulmak. Bunun için de imdadımıza PP25 yetişiyor. Uygulamanın telefon versiyonu bizim telefona uymadığı için, pc versiyonunu indirip, oyunlar bölümünden tek tek dolanın. Hoşunuza giden oyunları seçip indirirsiniz. :) Kullanamayan olursa yazsın bana. :) Yorumlara cevap verememiştim bir süre, hepsini cevapladım.

Bu da benim eski canavardan görüntüler. Oyunlar zevkli, tabi size kalmış. : NFS'nin tüm serisini ve Real Racing, Real Football 2009, Fifa 2010-11, Pes 9-10-11-12 serisini kaldırıyor telefonumuz. Ha Dead Space'i de unutmayın. :)) Çok oyun var ya, Asphalt 6 değil de 5 mükemmel oynanıyor.
Previous Post
Sonraki