21 Eylül 2012

iPhone 3G İçin Redd00r 4.2.1 (iOS5 Özellikleri)


Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir ne forumda ne de burada aktif değilim. Sebebi de Samsung Galaxy S3'ü bekliyor olmam. Her neyse, uzun süredir, whited00r gibi yazılımlarla uğraştık. Tek bir sorun vardı, hepsi 3.1.3 iOS yazılımı ile elimize geçiyordu. İşte redd00r bizi bu dertten kurtardı.. Yapmamız gerekenler ise çok basit. Cydia üzerinden redd00r'un source'ini ekleyip install demek. İşte bu kadar basiit.

Peki nasıl yapacağız?

Öncelikle 4.2.1'i iTunes üzerinden kurmamız gerekecek. Orjinal firmware'i de linkten indirin.. Ardından Redsnow ile jailbreak yapın fakat cydia dışında hiçbir tweak kurmayın..

Nasıl jb yaparım diyorsanız, forumumuzdaki bu konuyu incelemelisiniz.

Gelelim kuruluma. JB yaptıktan sonra Cydia'yı açıp tüm güncellemeleri yapmasına izin verin. İzinden sonra arama kısmına gelip Mobile Substrate yazın ve çıkan programı Cydia aracılığı ile yükleyin. Yüklemezseniz, hiçbir şekilde redd00r kurulamaz.

Ardından Cydia'yı açın tekrar ve source ekleme kısmından http://applepie.bplaced.net/repo adresini ekleyin.
Ekledikten sonra üzerine tıklayın veya arama kısmına Redd00r yazarak çıkan konuya tıklayıp install deyin. Ve artık gerisini ona bırakın. Tüm yüklemeleri yaptıktan sonra önünze redd00r düzenleme seçenekleri gelecek.

Multitask özelliğini Manual ya da Oto olarak seçebilirsiniz. Otomatikte, Home tuşuna bastığınız gibi arkaplana atar açık uygulamayı..

Ardından background özelliği gelecek, buradan optimized yazanı seçin ki arkaplan resmi telefonu kasmasın. Çünkü biliyorsunuz ki iOS4 serisi 3G'yi çok yoruyor..

Ardından hız ayarları gelecek, işinize yaramayacak kısımları kapatın fakat son altta iki özelliğe karışmayın. Retina özelliği moral bozabilir kaybolursa..

Ayrıca bu uygulama ile software update özelliği geliyor ama işimize yaramaz çünkü son sürümdeyiz. :)

iOS5'e ait tüm eklentiler, artık 3g'nizde kasılmadan elinizin altında.

Artık telefonumuz hazır.. Buyrun görüntüler:



Previous Post
Sonraki