31 Ağustos 2012

Cep ModasıBu sefer bir paylaşımdan çok, dikkatimi çeken bir şeyi aktarmak istiyorum. Bu sorun her yerde var ama sanırım bizim Doğu bölgelerinde daha fazla..

Sorun tabii de lüks telefon sorunu..
Elimizdeki telefonlara bakalım. Hepsi son model, ghz yüksek, maksimum performans. Peki bu arkadaşlar alırken, bu detaylara mı bakıyor yoksa sadece moda mı? Tabii de moda. Senin bir telefondan beklentin arama yapmaksa eğer, ne diye i4S, Galaxy serisi alırsın ki? Bu ne tür bir israf ne tür bir zarardır?


Ben aldığım telefonlardan hep hız bekliyorum. Oyunlarda kalite falan. Peki bu adamlar neyi bekliyor? İnsana hava atmaktan başka ne geçiyor ellerine anlayamıyorum açıkçası...

Zaten, bizim ülkede bu tür davranışlar devam ettikçe telefon fiyatları hep tavan yapacaktır. i4S Amerika'da toplam 300$. Ne kadar gülünç bir durum. Bizim ülkemize gelince fiyatı 1000$ oluyor. Devlete hiç de suç bulmayın bu arz talep meselesi.

Apple, geçenlerde bir telefonun toplam maliyetinin, kendilerine tam 250 tl yani hemen hemen 120$ olduğunu belirtti. Şimdi sorun nerede?

Bakış açımızda tabii...

En pahalı arabaya binmek, en lüks telefonu kullanmak bizi yükseltir sanıyorlar. Harbiden de öyle. Onların yüzünden, mükemmel telefonları almak için, bir maaş yatırmak gerekiyor. Bu da ne kadar bencil olduğumuzu kanıtlamaz mı?
Previous Post
Sonraki