16 Haziran 2012

Whited00r 5.2 ve iPhone Hileleri

WHİTED00R 6 ÇIKTI! KONUYA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!Merhaba arkadaşlar.. Uzun süre sonra yine birlikteyiz. Biliniyor ki iPhone 3G iOs4+ sürümleriyle kasılmaya başladı.. Zâten 128 mb olan ram, tümüyle sisteme verildi sanırım. 
Şimdi gel gelelim makyajımıza.. Tabi bu makyaj öyle sıradan bir makyaj olmayacak. WhiteD00r'dan bahsediyoruz şurada. iOS5.2 üzerinde ne varsa, iPhone 3g'mize aktaracağız..

Yalnız ufak bir sorun var ki bu sorun da sürümümüzün iOS3.1.3 olması. Bu bizim için hiçbir sorun teşkil etmiyor aslında, çünkü Whitedoor artık uygulamaların 3.1.3'e göre uyarlanmış biçimlerini kendi Appstore'sinde veriyor.. 

Ha bir sorun da şu: AppStore, Whitedoor'un Store'si ile değişmiş bir biçimde olacak, fakat biz bunu, plist dosyasıyla oynayıp düzeltecek ve orjinal APPSTORE'yi geri getireceğiz..

WhiteDoor hakkında kısa bir bilgi verelim önce:

WD5.2 uzun testler sonucu yine 3.1.3 üzerine yazılmış ios 5 özelliklerini barındıran,sadece söz verildiği günde çıkması için biraz acele edilmiş son versiyonudur

WD3 ten WD5.2 e henüz 2 gün önce upgrade ettim,mevcut bir sorun yok...

yukarda da belirttim ama üzerine basarak tekrar yazayım WD konusunda bilinmesi gereken WD4 hariç (ki yüklenmesini önermiyorum) WD5 dahil hepsi ios3 üzerine kuruldur; yani ios4 isteyen programları çalıştırmaz..(Bu sorunu size, en iyi programları-ios3 üzerinde çalışan- aktarmakla halledeceğim zaten)..

Önce kurulumu verelim:

http://www.whited00r.com/iphone-3g/ adresinden iPhone 3g'mize uygun olan sürümü whitedoor download yazan kısımdan indirelim.
Normal yazan, simkilitsiz olanlar içindir.
Unlock yazan ise simkilidi olanlar için.

Firmware'yi indirdikten sonra, iTunes'i açıp restore kısmına geliyoruz. Shift+ Faremizle Restore' tuşuna basıp indirdiğimiz ipsw dosyasını seçelim ve gerisi iTunes'e ait olsun..
Resim kucultulmustur. Orjinal boyutları 1366x768 dır. Buyultmek icin tıklayınız.


Bu işlemden sonra, telefonumuzun görüntüleri şekli, şemâli nasıl olacak acaba diyenler varsa, telefonumdan resimleri atıyorum şimdi.

Görüldüğü gibi, bu yazılımla telefonumuza hem hız hem de mükemmel bir görüntü gelecektir..
Arkaplan resmi, telefonu kasmaktaydı ios4 sürümlerinde hatırlarsanız. İşte burada öyle bir şey yopk. Arkaplan resminin çözünürlüğü elden geldiğince düşürüldüğü için hiç kasmıyor.

Arkaplan uygulamaları da orjinal bir biçimde sağlanmış. Ben daha ne diyebilirim ki? :))

Oyun hızı mükemmel çünkü ios3 hiç kasmıyor telefonu. Donma takılma vs hiçbir şey yok. Size, burada elimden geldiğince iOS3 için en iyi uygulamaları önereceğim. Şu an zaten bütün ana menümü yukarda görmektesiniz. Hepsi de en gerekli ve en iyi oyun ve programlar. Seçim size kalmış.

Size küçük bir hile göstermek istiyorum. Bu iOS4çüler için geçerli, çünkü iTunes'i iOS3'te kandıramadım. :))

 

Gördüğünüz gibi, yaptığım küçük bir hile ile iPhone 3G sürümünü iOS5 gibi gösterdim.
Whitedoor yüklediğinizde bu bölümde 3.1.3 yazar.. Bu hile, iOS4'lerde işe yaramakta ve 4.3+ programları 3g'ye atabilmektesiniz. İsteyen olursa, nasıl yaptığımı anlatırım.

Gel gelelim, orjinal App Store yüklemeye..

Bunu da bu video halledecek.
Tek yapmanız gereken plist Editor for Windows adlı uygulamayı ve iFunBox uygulamasını indirmek.. Gerisini videoda takip etmeye kalmış.Halledemezseniz, bana ulaşın ki sorununuzu çözeyim..
Previous Post
Sonraki